Ризобофіт

Інокулянт для бобових культур

Діюча речовина: бактерії Bradyrhizobium japonicum, бактерії роду Rhizobium
Препаративна форма: рідина, порошок

Призначення. Препарат бульбочкових бактерій для передпосівної обробки насіння зернобобових культур, однорічних та багаторічних бобових трав. Використання препарату дає змогу поліпшити умови живлення бобових завдяки фіксації молекулярного азоту атмосфери; підвищити врожайність насіння та зеленої маси; збільшити вміст білка в рослинах. Використання Ризобофіту забезпечує економію мінеральних добрив на 20 – 40%.

Замовити


Переваги

Широкий діапазон способів обробки
Єдиний інокулянт для широкого спектру бобових трав та нішевих культур
Накопичення азоту в грунті для послідуючої культури 100 – 300 кг/га
Економія мінеральних добрив 20 – 30%
Підвищення якості насіння за вмістом білка на 2,0 – 2,5%
Збільшення врожайності на 0,2 – 0,8 т/га

Препарат Ризобофіт добре зарекомендував себе на високорентабельних нішевих культурах нут та сочевиця.

Марки препарату

Марка: Р
Форма препарату: рідина
Культура: соя
Діюча речовина: Bradyrhazobium japonicum
Вміст діючого чинника (титр бактеріальних клітин): в 1 г препарату не меньше - 3-4 млрд.
Термін зберігання: 2 місяці при температурі +5…+8°С
Норма витрати на т насіння: 1 л
Фасування: 0,2 л, 0,5 л, 1 л, 5 л
Бактерізацію проводять: в день посіву

Інструкція

Марка: Т
Форма препарату: на основі торфу
Культура: соя
Діюча речовина: Bradyrhazobium japonicum
Вміст діючого чинника (титр бактеріальних клітин): в 1 г препарату не меньше - 2-3 млрд.
Термін зберігання: 6 місяців при температурі +5…+8°С
Норма витрати на т насіння: 2 кг
Фасування: 2 кг
Бактерізацію проводять: в день посіву (можлива обробка за 48 годин)

Інструкція

Марка: Р
Форма препарату: рідина
Культура: горох, конюшина, люцерна, люпин, еспарцет, вика, кормові боби, нут, буркун, квасоля, козлятник
Діюча речовина: Rhizobium leguminosarum – горох;
R. melіlotі - люцерна, буркун;
R. lupini – люпин;
R. galegae – козлятник;
R. trifolii – конюшина;
R. leguminosarum - кормові боби, вика;
R. cicer – нут;
R. phaseoli – квасоля;
R. onobrichis – еспарцет
Вміст діючого чинника (титр бактеріальних клітин): в 1 г препарату не меньше - 3-4 млрд.
Термін зберігання: 6 місяців при температурі +5…+8°С
Норма витрати на т насіння: 2 кг
Фасування: 0,2 л, 0,5 л, 1 л, 5 л
Бактерізацію проводять: в день посіву

Інструкція

Спосіб застосування:

Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки. Бактеризація посівного матеріалу рідкою формою здійснюється в день посіву. Оброблення насіння на передодні (за 1 – 2 дні до сівби) допускається тільки у разі роботи з препаратом порошкоподібної форми. Препарат на основі торфу є стійкішим до прояву зовнішніх чинників. При виборі порошкоподібної форми рекомендується додавати до робочого розчину прилипач, що безкоштовно додається в комплекті.

Особливості застосування

Оскільки можливість утворення симбіозу відбувається лише за комплементарності бобової рослини та бульбочкових бактерій, тому для кожного виду рослин застосовується вузькоспецифічний вид бульбочкових бактерій. Ризобофіт – єдиний продукт в Україні для такого широкого спектру бобових культур.

Використання хімічних протруйників можливе лише за умови послідовної аплікації – обробка хімічним препаратом здійснюється не раніше ніж за 7 діб до посіву, бактеризація – в день посіву.

Механізм дії

Бульбочкові бактерії Bradyrhizobium japonicum та специфічні бактерії роду Rhizobium вступають в симбіотичні стосунки з бобовими рослинами, здійснюють процес біологічної фіксації азоту, покращуючи їх азотне живлення.

Ризобофіт є моноштамовим препаратом до складу якого входять високоактивні бульбочкові бактерії, що здатні конкурувати з місцевими расами ризобій та утворювати ефективний симбіоз. Для підтримання активності та вірулентності біоагентів продукту здійснюється постійне поновлення шляхом інфікування відповідних бобових рослин та подальша реізоляція в чисту культуру. За симбіотичної взаємодії з бобовими травами відбувається накопичення в грунті від 100 до 300 кг/га біологічного азоту, що може використовуватись послідуючими культурами. Крім того застосування препарату сприяє покращенню структури грунту, накопичення органічної речовини і як наслідок зростанню його родючості.

Додаткові матеріали

Микола Вареник, директор ТОВ «Соя-Україна»

Мікробіологічні препарати у вирощуванні бобових культур, зокрема, сої мають великий вплив. На одну вкладену гривню можна отримати три гривні прибутку. Але необхідно точно й суворо дотримуватися технології застосування таких препаратів, адже це – живі організми. Варто, наприклад, порушити температуру зберігання або умови внесення і бажаного ефекту не буде.

Дуже важлива й цінова політика виробника. Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН проводив дослідження на порівняння мікробіологічних інокулянтів іноземного походження і вітчизняного препарату, розробленого в Інституті агроекології і природокористування НААН. Так, на ділянці, де застосували закордонний інокулянт, отримали прибавку 370 кг, а наш Ризоактив дав 340 кг, а різниця в ціні препаратів – у 5 разів! Це неабияка вигода для українських фермерів.

Віктор Кухарчук, Директор агропромислового департаменту компанії «Агротрейд»

— І хтось ще вірить, що українці не вміють робити якісне! До речі прикладів, які спростовують цей міф, вже нараховується чимало. Ми маємо європейську якість, ми експортуємо якісну продукцію, багато наших підприємств вже добре відомі за кордоном. І виробники інокулянту Ризоактив — не виняток. Можна упевнено прогнозувати їм успіх, адже вони є виробником дійсно якісного продукту. А виробнику завжди потрібно тримати якість на рівні, бо втратити ім’я дуже просто. Особисто я дуже радий, що наша компанія користується якісним українським інокулянтом Ризоактив.

Анна Кулак, комерцiйний директор ПП "НВП" Вiват"

ПП «Науково-виробниче підприємство «Віват» з Інститутом агроекології і природокористування НААН співпрацює тривалий час, понад 8 років. Ми реалізуємо біологічний препарат Ризоактив від його появи на ринку. Фахівці підприємства відмітили високоефективність, дієвість і конкурентноздатність препарату порівняно з закордонними інокулянтами аналогічної дії. В підтвердження цього є щорічне збільшення обсягів продажу.

Наш аграрій не купує заздалегідь, досить часто йому потрібно на сьогодні. Інститут активно реагує на такі замовлення, від чого задоволеними залишаються всі.

За тривалий час співпраці, зрозуміли, що однією із переваг при використанні Ризоактиву перед обробкою насіння є його сумісність з іншими біологічними та хімічними препаратами. Це забезпечує зменшення затрат та використання робочої сили. Більшим попитом користується рідка форма препарату.

Дмитро Зулінський, директор з продажу ПП «ФІРМА «БЕРШАДЬ АГРОПЛЮС»

Усе більше сільськогосподарських товаровиробників у різних куточках нашої країни зрозуміли – аби отримувати високі врожаї зернобобових культур, варто здійснювати інокуляцію насіння перевіреним препаратом.

З Інститутом агроекології і природокористування НААН співпрацюємо уже протягом чотирьох років. Господарства, що купують у нас Ризоактив переконалися у його якості, оскільки завжди отримують гарантований та очікуваний результат. Я вважаю, що якість та ефективність Ризоактиву цілком виправдовує витрачені на нього кошти.

Працівники Інституту агроекології – це висококваліфіковані спеціалісти, завжди готові надати якісну консультацію, та ставлять за першочергову мету вирішення проблем фермера, а не реалізацію своєї продукції. З людьми, що знають та люблять свою справу, – легко та приємно працювати!

Ярослав Гадзало, президент НААН

В лабораторіях Інституту агроекології і природокористування НААН створено декілька форм мікробіологічного препарату Ризоактив, який успішно використовують сільгоспвиробники для обробки насіння сої. Препарат виробляється у достатній кількості, його представлено на сільськогосподарських виставках, реалізується через дистриб’юторів або шляхом прямих продажів. Обробка цим препаратом насіння сої та гороху дає більшу енергію росту рослин і збільшення врожайності на рівні 0,8 т/га. Крім того, у ґрунті накопичується більше азоту, і це сприяє його очищенню – ремедіації, а також є додатковим живленням для наступних культур.

Інокулянт – не тренд і не данина моді, це — реальна необхідність

Майкл Жемайель, Керівник департаменту поставок групи компаній "Агрохолдинг Руно"

— Компанія Агрохолдинг Руно препаратом цілком задоволена. Мені порадили Ризоактив аграрії, які використовували цей продукт. Раніше ми закуповували іноземні препарати, але використовуючи інокулянт Ризоактив, я пересвідчився - з українським препаратом можна отримати хорошу якість за прийнятну ціну. До того ж, дуже дорогі іноземні аналоги діють приблизно так само. При обробці насіння сої, дотримуємось рекомендацій зазначених у інструкції та використовуємо препарат під час посівної сої вже два сезони поспіль.

Олександр Хом’як, заступник генерального директора ТОВ "Розмай Агро"

З виробником інокулянту Ризоактив, ми співпрацюємо вже два роки і знаємо їх як надійного та сумлінного партнера. Швидкий та якІсний сервІс – це запорука успіху!

Наші покупці завжди задоволені результатом, адже ми довіряємо тому, що продаємо. А на сьогоднішній день інокулянт Ризоактив, впевнено зайняв свою нішу на ринку, а його ціна відповідає якості.

Олександр Слободян, Керівник СФГ "Слободян"

Ми успішно користуємось препаратом Ризоактив-Р впродовж п’яти років. Можу сказати тільки добрі слова: препарат демонструє стабільну якість весь цей час. Жодних проблем з ним не було, а на корінні сої (використовуємо сорти Ятрань та Ювілейна) маємо той самий результат, який нам обіцяв виробник — наявність бульбочок. Врожайністю бобових цілком задоволені, а поблизу є приклад сусідів; вони не використовують інокулянтів, і мають врожай в два рази менше. Виходить, що у нас є свій власний секрет ефективності (посміхається). Варто також зазначити одну з переваг українського інокулянту: його можна поєднувати з хімічним протруйником, і не висівати ще кілька днів. Так ми і робимо. Стовідсотково задоволені.

Ірина Кас’яненко, директор департаменту засобів захисту рослин компанії «Украгроком»

Сьогодні не всі фермери можуть дозволити собі дорогі інокулянти, їм простіше купити генно-модифіковану сою або взагалі відмовитися від інокуляції насіння. Але ж фіксація азоту є однією з найважливіших складових високої врожайності сої. Добре, що тепер з’явився інокулянт Ризоактив, який може зламати всі стереотипи.

Працюємо з продуктом два роки поспіль, і я вважаю, що найважливіша перевага Ризоактиву — висока якість за доступною ціною, він не поступається дорогим іноземним аналогам, а за ціною значно дешевший. За цей час препарат завоював довіру в нас та покупців, тому нам легко його продавати.

Валерій Ігнатов, директор ФГ «Краєвид Полтавщини»

Близько 10 років ми займаємося агровиробництвом. Переважно спеціалізуємося на вирощуванні пшениці, соняшнику, сої, гороху.

Цього року передпосівну обробку насіння сої сорту Корада здійснювали інокулянтом Ризоактив-В (на вугільній основі). Посів проводили в день обробки та наступного дня. Вже у фазу трьох трійчастих листків ми побачили велику кількість бульбочок на корінні, а рослини сої були добре розвинені, що підтвердило ефективність препарату.

Із Ризоактивом ми працюємо не перший рік, але раніше застосовували рідкі форми інокулянту, а от на вугільній основі випробовували вперше.

Що можемо сказати? Однозначно, результатом задоволені, можливо, ще й погодні умови сприяли цьому, але препарат повністю виконує свої завдання.

Дмитро Шацман, Співвласник, один із керівників групи компаній "АМГ"

Ми продаємо інокулянт Ризоактив вже другий рік, і відгуки тільки позитивні. Якщо порівнювати його з іноземними аналогами, які є на сьогоднішній день на українському ринку, то він не тільки істотно дешевше, але і не поступається за ефективністю. Перш ніж вибирати партнера, ми довго аналізували, тому що на сьогоднішній день вибір є, ми зупинилися саме на Інституті агроекології, які є розробниками препарату. Тому що це і досвід, якість та гарантії.

Віталій Оверченко, Кандидат сільськогосподарських наук, директор ТОВ "Сатіва"

Результат — це і є найкраща презентація. На прикладі інокулянту, створеного в Україні, ми неодноразово пересвідчилися, що наші спеціалісти вміють створювати біологічні препарати високої якості. До того ж на відміну від закордонних, у складі Ризоактиву містяться аборигенні бактерії, що виділені з українських агроценозів, відповідно, препарат краще пристосований до наших ґрунтів. Це є факт. І можу додати, що на сьогоднішній день українські вчені нічим не поступаються закордонним, Україна має високий науковий потенціал. Якщо створюватимуть такі препарати і надалі — на усіх нас чекає гарне майбутнє.

Контакти

Інститут агроекології і природокористування НААН
03143, Україна, м. Київ,
вул. Метрологічна, 12
e-mail: order@rizoaktiv.com
тел: 0800-216-000 *


* Дзвінки із стаціонарних та мобільних телефонів на території України безкоштовні